در جستجوی زمان از دست رفته

در جستجوی زمان از دست رفته
آخرین نظرات
 • ۱۳ آذر ۹۸، ۰۰:۳۱ - سکوت محض
  :)

۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۹ ثبت شده است

۲۰
ارديبهشت
۹۹

در ایام کرونایی که جامعه آمریکا با تعطیلی تمام و کمال دست و پنجه نرم می‌کنند، و چیزی حدود 33 میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند، 6 ثروتمند اول آمریکا 6.2 میلیارد افزایش ثروت داشته‌اند. به عکس زیر توجه کنید.

 • اسماعیل
۱۹
ارديبهشت
۹۹

میشل بِلَت
نشنال اینترست

فرانسیس فوکویاما در سال ۲۰۱۴ در کتاب خود با عنوان "نظم سیاسی و زوال سیاسی" نوشت «شواهد محکمی وجود دارند» دال بر اینکه «کیفیت کلی حاکمیت آمریکا رو به وخامت گذاشته است.» کرت اندرسون مؤلف کتاب "سرزمین خیالی" (۲۰۱۷) نوشته که آمریکا «از واقعیت بریده است.» کتاب فوکویاما قبل از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهوری منتشر شد، اما آمریکا اکنون یک هنرپیشه حرفه‌ای در نقش رئیس‌جمهور دارد که از مسئولیت اداره کشور شانه خالی می‌کند. ریاست جمهوری ترامپ عامل زوال فرهنگ سیاسی آمریکا نبود، اما چنین زوالی را رقم زد و روند آن را شتاب بخشید. شیوع ویروس کرونا در آمریکا به‌واسطه بی‌کفایتی ترامپ در واقع بحران زوال سیاسی و فرهنگی آمریکا را نمایان ساخته است.

 • اسماعیل
۱۹
ارديبهشت
۹۹

درست در بهبوهه اینکه همه فکر می‌کردیم به دلیل بی‌عرضگی ترامپ در مدیریت بحران کرونا، و البته پیش از آن دیگر اقداماتش، او دیگر شانسی برای پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا نخواهد داشت، دموکراتها برگ آس رو کردند.

Tara Reade یکی از کارکنان سابق سنا جو بایدن را متهم کرده است که 27 سال پیش او را مورد آزار جنسی قرار داده است. او در جایی ادعا کرده است عبارت F*** you به طور صریح از دهان بایدن خارج شده است.

وکیل او در این پرونده همان وکیل سرشناسی است که در انتخابات سال 2016 ایالات متحده کمپین ترامپ را همراهی می‌کرده است.

اطلاعات تکمیلی به زودی در همین وبلاگ منتشر می‌شود.

 • اسماعیل
۱۸
ارديبهشت
۹۹

یک استادیار دانشگاه پیتزبورگ به ضربه گلوله به قتل رسید. به گفته‌ی مقامات دانشگاه، وی به موفقیت‌های قابل توجهی در روند تحقیقات خود بر روی ویروس کووید 19 دست یافته بود.
جنازه‌ی بینگ لیو در حالی در آپارتمانش یافته شد که به سر، سینه و اندامهای او شلیک شده بود.
جنازه فرد دیگری، که هویت او هنوز ناشناس است، بیرون از آپارتمان او در یک ماشین یافته شده است.
مقامات پلیس معتقدند این دو فرد همدیگر را می‌شناخته‌اند. قاتل بعد از به قتل رساندن این استاد دانشگاه با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده است.
پلیس احتمال اینکه این فرد به دلیل چینی بودن به قتل رسیده باشد را صفر می‌داند.
دانشگاه با انتشار بیانیه‎ای گفته است که حادثه ناگهانی قتل این استاد دانشگاه بسیار دردناک است. او همکاری بی‌نظیر و محققی موفق بود.
در ادامه آمده است: بینگ پیشرفت زیادی در روند تحقیقات خود بر روی ویروس کووید 19 به دست آورده بود. او بر روی مکانیسم سلولی که زمینه ساز SARS-CoV-2 بوده‌اند کار می‌کرده است.
منبع: CNN
شاید به خواندن این مقاله هم علاقه‌مند باشید: 13 چیزی که کرونا به ما ثابت کرد و ما از آن‌ها غافل بودیم
 • اسماعیل
۱۷
ارديبهشت
۹۹

مقدمه

هر چه جلوتر می‌رویم صحبت‌های بیشتری راجع به ویروس کرونا که به کووید 19 موسوم شده است، می‌شنویم.

اطلاعات کامل در خصوص این بیماری در سایت سازمان بهداشت جهانی موجود است: اینجا. لذا در اینجا بیشتر بر روی این موضوع متمرکز خواهم شد که چه تفاوت‌هایی بین بیماری آنفولانزای اسپانیایی و کووید 19 وجود دارد. و از آن جا خواهم گفت مطمئن‌ترین تمهیداتی که می‌توان در این زمینه اتخاذ کرد چیست تا آسیب‌های جانی و مالی این بیماری را به حداقل رساند.

با من همراه باشید. پیشاپیش از صرف وقت و بذل توجه شما متشکرم.

 • اسماعیل
۱۶
ارديبهشت
۹۹

زخم‌هایی هست که همیشه با ماست و ما را جرأت آن نیست که آن‌ها را بیان کنیم. ترس از اینکه واگویی آن باعث زخم‌های بیشتر و عمیق‌تر شود؛ چه در ما و چه در دیگران.

اینکه دیگرانی بوده‌اند که ملاحظه شرافت و غرور ما را نکرده‌اند دلیل این نیست که ما هم با خودخواهی تمام پا بر روی شخصیت دیگران بگذاریم.

چه بسا که سکوت برای همه ما درد و رنج کمتری داشته باشد...

چه رنجی است که نتوانی زخمی را فراموش کنی و هم نتوانی بر آن فائق آیی، و حتی نتوانی از آن سخن به میان آوری.

شاید، برای هر کدام از ما، جایی برسد که با این واقعیت رو به رو شویم که ترس خود رنج بزرگتری است. ترس ما را می‌کشد، ترس از زبان باز کردن و سخن به میان آوردن. اما چه می‌شود کرد؟

 • اسماعیل
۱۴
ارديبهشت
۹۹

درباره‌ی تولید محتوا و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی صحبت‌های زیادی شده و هنوز هم این بحث‌ها ادامه داره. بعضی‌ها ایمان عجیبی به شبکه‌های اجتماعی دارن. این دسته از افراد معتقدند که شبکه‌های اجتماعی:

 • انسان‌ها را به همدیگر نزدیک‌تر خواهد کرد.
 • محمل خوبی برای بازاریابی محتواست
 • با ظهور این پدیده، وب مُرد! و امروزه شبکه‌ی اجتماعی = وب

اگر کمی با شبکه‌های اجتماعی آشنا باشیم خواهیم دید که شبکه‌های اجتماعی هیچ کدام از این سه کارکرد را ندارد. به نظر من شبکه‌های اجتماعی را باید در مدیومی کوچک مورد استفاده قرار داد.

در این مقاله، من در مورد موارد زیر صحبت می‌کنم:

 • بازاریابی محتوا در فیسبوک
 • گوگل پلاس
 • آمازون و روش درآمد در آن
 • یوتیوب و کسب درآمد از آن
 • نتیجه‌گیری و معرفی مقاله آموزشی در مورد سئو

متن کامل مقاله را در این لینک بخوانید: تولید محتوا و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

 • اسماعیل
۱۴
ارديبهشت
۹۹

با اینکه الان 5 تا دامین مختلف برای کارهای تخصصیم دارم ولی هنوز هم دلم میخواد جایی باشه که روزمرگی‌ها رو بنویسم.

روزمرگی‌ها مهم هستند و نباید اون‌ها رو دست کم گرفت.

برعکس خیلی‌ها که شبکه‌های اجتماعی رو جایی (فقط) برای بازاریابی‌های مختلف می‌دونن و مرتب درش لینک به اشتراک می‌ذارن، به نظر من شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر اون، باید جایی برای نوشتن و خواندن از روزمرگی‌ها هم باشه.

 • اسماعیل